Przejdź do treści

Menu główne:Jak najlepiej wykorzystać funkcję mopowania w swoim robocie?

Wiesz ile codziennie kurzu i brudu gromadzi się na Twojej podłodze? Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale wystarczy zajrzeć do pojemnika na brud robota po sprzątaniu, aby uświadomić sobie jak ważne jest codzienne sprzątanie. Na pomoc przychodzi robot Moneual, którego wystarczy zaprogromować na dowolną godzinę oraz napełnić głowicę mopującą wodą.
Wiele osób ma problem z prawidłowym używaniem mopa w urządzeniu. Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci w uzyskaniu jak najlepszych wyników mopowania:

Najważniejsze czynniki wpływające na prawidłowe działanie mopa:

1. Zwilżenie mopa przed pracą

Zwilż mop przed zamontowaniem głowicy mopującej. Bardzo ważne jest, aby mop był dobrze wyciśnięty ponieważ robot może mieć trudności w poruszaniu się.2. Napełnienie zbiornika wodnego

Należy w bardzo ostrożny sposób nalać wody do zbiornika, którego pojemność wynosi 0,15 litra. Należy zatem uważać, aby nie nalać nadmiernej ilości wody ponieważ sączki mogą zostać zablokowane.

UWAGA: Nie stosować wybielaczy, ani innych detergentów na bazie alkoholu!Co zrobić jeśli sączki są zatkane?

Jeśli okaże się, że sączki nie uwalniają wody zanurz zbiornik w wodzie na kilka dni, aby osad zapychający sączki rozpuścił się. Jeśli nadal występują problemy skontaktuj się z obsługą klienta: kontakt@moneualpolska.pl


3. Usuń przeszkody i dywany

Robot Moneual mając aktywny tryb mopowania nie poradzi sobie z dywanami.

4. Jaki tryb wybrać? Tryb hybrydowy czy tryb mopowania?

Tryb hybrydowy łączy funkcjonalność odkurzania i mopowania. Jeśli dawno nie odkurzałeś podłogi zalecany jest tryb hybrydowy, aby usunąć brud przed mopowaniem. W trybie mopowania, robot czyści podłoże za pomocą mokrej nakładki, ale nie zasysa brudu. W tym trybie bateria wytrzymuje dłużej.5. Co zrobić po zakończeniu czyszczenia?

Po zakończeniu czyszczenia zdejmij głowicę, a ścierkę możesz wrzucić do pralki lub umyć go ręcznie. Opróżnij zbiornik z resztek wody i pozostaw go na kilka godzin z otwartym korkiem w wentylowanym pomieszczeniu, aby pozostała w zbiorniku woda wyparowała.

Stosując sie do tych porad na pewno uzyskasz lepsze efekty w użytkowaniu robota.

1 komentarz
Średnia ocena: 110.0/5

2017-09-25 18:51:46
Ile ścierek jest w podstawowym zestawie z robotem me770 style? Czy polecacie dokupić dodatkowe ścierki? Powierzchnia do mopowania to ponad 90 m2 na jednym poziomie (dwa poziomy).
Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Moneual Polska
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego