Przejdź do treści

Menu główne:

Roboty czyszczące są bardzo pomocne. Sprzątają za Ciebie podłogę, nawet gdy nie ma Cię w domu. Niestety roboty brudzą się co negatywnie wpływa na ich działanie, dlatego regularnie należy  je czyścić.

Dzięki bardzo prostej konserwacji, urządzenie zachowa swoją moc zasysającą i dłuższą żywotność. Zastosuj się do tych wskazówek, aby utrzymać urządzenie w jak najlepszym stanie:

Po każdym czyszczeniu:

1. Opróżnij pojemnik na kurz

Opróżnienie pojemnika na kurz jest proste i szybkie. Wystarczy jedno kliknięcie na obudowie robota, wyciągnięcie pojemnika oraz wyjęcie filtra i pozbycie się odpadów z pojemnika.
Regularne czyszczenie:

2. Filtr kurzu

Robot Moneual posiada filtr wielokrotnego użytku który pochłania cząstki kurzu oraz inne alergeny. Aby zapobiec zatykaniu, wyjmij filtr kurzu i wyczyść delikatnie jego 4 warstwy za pomocą pędzla lub sprężonego powietrza. Zaleca się czyszczenia filtra, gdy zbiornik wypełniony jest w około 2/3 jego pojemności.
3. Czujniki oraz kamera

Czujniki boczne i kamera - pomagają robotowi skutecznie wyczyścić wszystkie zakamarki w domu, dlatego też jeśli są one zabrudzone mogą nie wykonywać swojej pracy dobrze. Aby je oczyścić trzeba przetrzeć je suchą szmatką.


4. Szczotki boczne oraz szczotka główna

Aby oczyścić szczotki boczne oraz szczotkę główną, trzeba po prostu usunąć nagromadzony na nich kurz i brud (np.: pędzlem). W odróżnieniu od innych robotów, nowsze modele takie jak np.: ME770 Style posiadają przykręcone szczotki boczne, co ułatwia konserwację.


5. Koła

Aby oczyścić koła główne należy użyć tylko i wyłącznie szczoteczki do czyszczenia. Aby poprawnie wyczyścić koła, należy odkręcić śruby, zdjąć koła i oczyścić je dokładnie szczoteczką.Bateria

6. Gdy wyjedziesz na wakacje

Jeśli nie zamierzasz używać robota przez długi czas, należy wyłączyć zasilanie robota (po całkowitym naładowaniu akumulatora) przyciskiem fizycznym. Jeśli Twój robot nie posiada tego przełącznika, należy wyjąć z niego baterię.

7. Używaj robota, gdy bateria jest w pełni naładowana

Aby przedłużyć żywotność baterii - co jest bardzo ważne - używaj robota wtedy, gdy bateria jest w pełni naładowana. Przed rozpoczęciem nowego cyklu poczekaj, aż akumulator będzie w pełni naładowany. Jeśli robot podczas pracy wraca do stacji ładującej, nie martw się - po naładowaniu baterii kontynuuje pracę w miejscu, gdzie ją zakończył.

Jeśli będziesz stosował się do tych kroków, Twój robot będzie Ci służył znacznie dłużej i efektywniej. Więcej informacji na temat konserwacji swojego Robota znajdziesz w instrukcji obsługi.
1 komentarz
Średnia ocena: 110.0/5

Ala
2017-09-29 09:48:37
Czy to normalne, że po zostawieniu na noc naładowanego robota (770 style) poza stacją dokującą na drugi dzień bateria jest całkowicie rozładowana?
Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Moneual Polska
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego