Przejdź do treści

Menu główne:

Posiadanie robota czyszczącego to pełen komfort i wygoda, ale czy na pewno wykorzystujesz jego pełny potencjał? Dowiedz się, jak najlepiej korzystać ze swojego robota.5 wskazówek, które pomogą Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty z korzystania robota:

1. Odpowiednie umieszczenie bazy ładującej.

Roboty odkurzające mają zdolność powrotu do stacji ładującej, ale nie zawsze im się to udaje. Dzieje się tak zazwyczaj, ponieważ środowisko wokół stacji nie jest odpowiednie. Najlepiej umieść stację przy ścianie na otwartej przestrzeni, gdzie w obrębie 1,5 metra robot nie znajdzie przeszkody. Światło słoneczne również może wpływać na wykrywanie stacji ładującej, dlatego należy unikać umieszczania stacji w miejscu bezpośrednim narażonym na działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, że stacja ładująca musi być podłączona do gniazdka elektrycznego.


2. Zaprogramuj robota, aby rozpoczynał automatyczne czyszczenie.

Zaplanuj robotowi automatyczne czyszczenie - o tej samej porze każdego dnia lub godzinę po naciśnięciu przycisku. Skorzystaj z okazji i spędź więcej czasu z rodziną!


3. Użyj właściwego trybu dla danego rodzaju powierzchni.Hybrydowy robot Moneual pozwoli Ci zaoszczędzić czas na mycie podłóg. Na twarde powierzchnie można użyć dowolnego z trybów czyszczących. Tryb hybrydowy aktywuje w robocie tryb odkurzania oraz mopowania. Połączenie mopowania i odkurzania to kompleksowe rozwiązanie dla pielęgnacji podłóg. Mop można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Do dywanów i wykładzin zalecamy wyłacznie korzystanie z trybu odkurzania.

4. Wybierz tryb intensywnego czyszczenia na mocno zabrudzonych powierzchniach.

Aktywowanie trybu intensywengo czyszczenia pozwala robotowi na bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni 90cm x 90cm wokół siebie. W intensywnym trybie czyszczenia można uzyskać najlepszy wynik usuwania brudu na małym obszarze.


5. Aktywuj tryb czyszczenia miejsc zacienionych takich jak np.: pod łóżkiem, meblami.

Tryb czyszczenia miejsc zacienionych jest jednym z najbardziej użytecznych sposoób czyszczenia. Robot dostanie się w miejsce gdzie między obiektem, a podłogą minimalny odstęp wynosi 8,5cm. Urządzenie poradzi sobie tam, gdzie zwykły odkurzacz nie będzię miał dostępu. Po aktywacji tego trybu robot intensywnie czyści w strefie najbliższego cienia. Tryb ten kompatybilny jest z innymi sposobami czyszczenia.


Po zastosowaniu się do tych wskazówek wykorzystasz pełny potencjał robota i będziesz z niego bardziej zadowolony.

1 komentarz
Średnia ocena: 110.0/5

Jan
2017-05-13 17:45:09
Tak
Copyright © 2016 Wszelkie prawa zastrzeżone Moneual Polska
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego